english version
We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.
2015-04-24
We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.We Wrocławiu powstaną przełomowe leki. Laboratorium już jest.
Spółka Stem Cells Spin S.A., w konsorcjum z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, zakończyła budowę wyspecjalizowanego laboratorium badawczo - produkcyjnego. Dzięki realizacji projektu Biocervin będzie można przeprowadzać badania i opracowywać produkty medyczne oparte na homogenacie z porożogennych komórek macierzystych. Wartość projektu to blisko 65 mln złotych.
 
Powstanie nowego obiektu we Wrocławiu jest kluczowym elementem projektu Biocervin oraz strategii rozwoju spółki - Laboratorium spełnia najsurowsze wymagania niezbędne do prowadzenia badań i rozpoczęcia produkcji. Jesteśmy jedną z nielicznych spółek na rynku dysponującą laboratorium  spełniającym wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania. Zakończenie budowy i uruchomienie tak nowoczesnego obiektu to dla nas prawdziwy kamień milowy. Teraz będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w komórkach macierzystych – mówi Grzegorz Smak, prezes Stem Cells Spin S.A.

Dzięki realizacji Projektu w Konsorcjum z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu Spółka uzyska obszerną wiedzę na temat wymaganych badań i spełnienia wymogów formalno-prawnych dla wyrobów medycznych i leków. Dodatkowo zostaną przeprowadzone badania przemysłowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które umożliwią odkrycie różnych pól i form zastosowań surowca w przyszłości.

Do tej pory prace badawczo-rozwojowe Stem Cells Spin pozwoliły wprowadzić na rynek m.in. pierwsze biodermokosmetyki na bazie opatentowanych komórek macierzystych - Revitacell  a także innowacyjne środki pielęgnacyjne dla zwierząt pod marką Velvetyna.

Projekt pod nazwą „Opracowanie prototypów wyrobów medycznych na bazie surowców otrzymanych z porożogennych komórek macierzystych” realizowany jest przez Konsorcjum Biocervin, którego liderem jest Spółka Stem Cells Spin S.A. a partnerem Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Projekt współfinansowany jest przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Całkowita wartość inwestycji wynosi 64 939 002 zł, kwota dofinansowania to 57 008 401 zł. Było to największe wsparcie przyznane w 2013 roku przez NCBR.


Dzień Kobiet z Revitacell - Starsze »
« Nowsze - Raport EBI 9/2015

Stem Cells Spin S.A.
ul. Teofila Lenartowicza 6, 51-140 Wroclaw
tel +48 71 326 54 07 / fax +48 71 735 93 47
ISO 9001 ISO 13485 ISO 22716 WPT
Wykonanie: